Bizarní náboženská pravidla a zvyklosti

Náboženství je důležitou součástí vývoje lidské společnosti a napříč tisíciletími se dočkalo značných proměn. Příliš proto nepřekvapí, že se k němu postupem času navázala řada leckdy bizarních pravidel a zvyklostí, z nichž některé si představíme v tomto článku.

Pojídání mrtvých

Kmen Yanomami v Amazonii zastává zvláštní zvyk. Jeho zástupci jsou přesvědčení, že smrt je nepřirozený fenomén, a tak po smrti člověka spálí, jeho popel promíchají s banány a tuto směsku pozřou. Činí tak proto, aby mrtvý člověk zůstal i nadále mezi nimi.

Házení dětí z výšky

Když muslimové a hinduisti chtějí, aby jejich malé děti mezi jedním až druhým rokem věku byly v budoucnu chytré, zdravé a měly štěstí, házejí je z chrámu Grishneshwar v Indii a dole je chytají do prostěradel. Je pravda, že jestli tento zvyk děti přežijí ve zdraví, tak jim očividně štěstí opravdu přeje.

Uctívání fotbalisty

Sport je pro mnohé lidi takřka náboženstvím… a pro některé doslova. Maradonianská církev uctívá legendárního fotbalového argentinského fotbalového hráče Diega Maradonu. Členové církve jsou přesvědčení, že Maradona byl nejlepším fotbalistou všech dob a modlí se k této skutečnosti. Mají rovněž řadu přikázání, která praktikují – například kážou svým členům, aby své syny pojmenovali Diego. V současnosti má církev něco okolo osmdesáti tisíc členů. Je pravda, že oproti jiným zvyklostem a přesvědčením zmíněným v tomto článku je její víra ještě relativně neškodná.

Dočasná manželství kvůli sexu

Islám přísně zakazuje mít sex mimo manželský svazek… tak co s tím? Jedno řešení se pro muslimy nabízí v podobě dočasného manželství. Probíhá tak, že se muž a žena shodnou na časovém termínu, po který bude manželství trvat (jeden den nebo klidně rok či víc), a muž v některém případě ženě zaplatí. A pak už mohou žít jako manželé… aspoň dokud jim nevyprší smlouva nebo nenajdou někoho, s kým by chtěli zůstat celý život.